I PEEL BETA LIFT SOLUTION

WSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU

  • Skóra tłusta, łojotokowa
  • Liczne stany zapalne, z ropą
  • Trądzik

OPIS ZABIEGU

Zarówno peeling tworzący roztwór kwasu salicylowego, jak i ten będący połączeniem kwasu salicylowego z glikolowym, działają wspomagająco w leczeniu trądziku i redukcji łojotoku.

Kwas salicylowy ma właściwości keratolityczne i dodatkowo wpływa redukująco w stosunku do aktywności wydzielniczej gruczołów łojowych. Jest łagodniejszy w porównaniu do alfa hydroksykwasów.

Ustalając serię zabiegów należy zwrócić uwagę na przebieg zabiegu: zabieg z użyciem kwasu salicylowego (kwas beta), który po aplikacji na skórę wchodzi w reakcję chemiczną (nie zmywa się kwasu i nie neutralizuje) i krystalizuje się czego efektem jest tzw. „zeszronienie” naskórka. Po ok. 2-3 dniach od zabiegu skóra złuszcza się płatowo i raczej intensywnie. Dlatego dobierając ten zabieg należy uwzględnić wskazania do indywidualnych potrzeb skóry.

Kwas salicylowy jest zalecany dla osób z zainfekowanymi porami – trądzik młodzieńczy, natomiast kwas salicylowo-glikolowy dla osób po 30-tce z nawrotem trądziku, trądzik grudkowy, pozapalne zmiany potrądzikowe (w tym przebarwienia). Optymalna seria zabiegów z kwasem salicylowym to  3 zabiegi wykonywane co min. 21 dni, często na przemian z mechanicznym oczyszczaniem. Po zakończeniu całej serii, należy zachować profilaktykę zapobiegawczą wykonując zabieg co 8 tygodni i stosować filtry ochronne.

Cena: 200 – 250 zł.