I PEEL Lightening Lift

Lightening Lift Solution to zabieg eksfoliacyjny amerykańskiej firmy IMAGE, przeznaczony do przeprowadzania kuracji redukującej przebarwienia pigmentacyjne.

Formuła peelingu opiera się na 50% roztworze kwasu mlekowego i 15% zawartości substancji rozjaśniających, m.in. kwasu kojowego oraz mącznicy lekarskiej zawierającej wolny hydrochinon.
Zarówno kwas kojowy, jak i hydrochinon powodują inhibicję tyrozynazy, dzięki czemu hamują nadmierną melanogenezę.

Składniki aktywne dominujące w peelingu:

  • 50% kwas mlekowy

Wykazuje działanie złuszczające poprawiając strukturę i koloryt skóry. Stymuluje produkcję ceramidów dzięki czemu ma działanie mocno nawilżające oraz spłyca drobne zmarszczki i poprawia elastyczność skóry.
Kwas mlekowy występuje w dwóch formach optycznych L i D, z których tylko forma L-kwasu mlekowego posiada biologiczną aktywność i jest naturalnym składnikiem skóry i włosów.
To właśnie ta forma wykorzystywana jest w peelingach medycznych.

  • kwas kojowy

Związek ten wytwarzany jest przez kilka gatunków grzybów.
Kwas kojowy cechuje zdolność penetracji przez barierę warstwy rogowej skóry. Związek ten blokuje aktywność tyrozynazy, dzięki czemu zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry. Jest surowcem o udowodnionym klinicznie działaniu odbarwiającym.
Cechują go właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, a także działanie antyrodnikowe.
Po raz pierwszy został zastosowany jako składnik wybielający w 1998 roku w Japonii i od tego czasu stał się jednym z częściej wykorzystywanych surowców w preparatach do rozjaśniania skóry.
Kwas kojowy nie tylko rozjaśnia plamy barwnikowe, ale także nawilża skórę i w widoczny sposób ją wygładza.

  • Mącznica lekarska

Zawiera w swych liściach wysoką zawartość β-glikozyd hydrochinonu czyli arbutynę, flawonoidy ( rutynę ), kwas chinowy, kwas ursolowy, kwas galusowy i taninę.
Arbutyna z liści mącznicy oraz flawonoidy w nich zawarte, stosowane zewnętrznie rozjaśniają skutecznie przebarwienia skórne i plamy posłoneczne, działają przeciwbakteryjne i przeciwzapalne na cerę trądzikową, redukcją nadmiar sebum przy cerze przetłuszczającej się.

Wskazania do wykonania zabiegu:

  • Przebarwienia pigmentacyjne
  • Plamy posłoneczne
  • Nierównomierny kolor skóry
  • Mocno wysuszona skóra, odwodnienie skóry
  • Skóra dojrzała (wszystkie typy starzenia się skóry)
  • Szybkie rozświetlenie

Cena: 200zł.