RETI FUSION THERAPY

Reti Fusion Therapy to profesjonalne kosmetyki stworzone na bazie retinolu o najwyższym zalecanym stężeniu 0,3% z kwasem ferulowym oraz witaminami C i E.

 

Odmładzające skórę właściwości retinolu znano już w latach 30 XX wieku. Jednak dopiero teraz, przy użyciu odpowiednich technologii, możemy w pełni wykorzystać jego możliwości w walce z wszelkimi oznakami starzenia. Badania kliniczne dowodzą, że retinol o odpowiednim stężeniu sprawia, że jędrność skóry wzrasta o 58%, wyrównanie kolorytu i likwidacja przebarwień poprawia się w 92 %, a redukcja zmarszczek na czole następuje aż w 48%. Znacząco, bo o 64 %, zwiększa się również napięcie skóry wokół oczu. Wyniki laboratoryjne wskazują także, że aż w 75% wygładzone zostają zmarszczki na policzkach i o 22% poprawia się owal twarzy. Pierwsze widoczne efekty osiągniemy już po 4 tygodniach kuracji zabiegowej uzupełnionej o stosowanie preparatów zawierających retinol.

 

Reti Fusion Therapy

Choć to retinol odgrywa kluczową rolę w likwidacji wszelkich oznak starzenia się skóry, to dopiero autorska koncepcja firmy Arkana opierająca się na połączeniu ze sobą czystego retinolu oraz jego postaci estrowej w łącznym maksymalnym stężeniu 0,3 % z kwasem ferulowym z witaminą C i E, pozwoliła na stworzenie unikatowej kuracji Reti Fusion Therapy. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składniki aktywne tworzą fuzje o spotęgowanym działaniu. Nie tylko aktywują nawzajem swoje właściwości, ale i utrzymują „wspólny front”, chroniąc skórę przed wpływem wolnych rodników, objawami starzenia oraz fotostarzenia.

 

Progresywny, autorski zabieg Reti Fusin Therapy rozpoczyna eksfoliacja z zastosowaniem kwasów lub urządzeń, które zwiększą penetracje oraz działanie retinolu. Wzmocnienie wchłaniania się preparatów zapewni zastosowanie ultradźwięków, prądu stałego, fal radiowych czy też mikronakłuwania. Metody te zapewniają jeszcze głębsze wniknięcie użytego podczas zabiegu Reti Fusion Serum. Na zakończenie kuracji aplikuje się dwie maski. Kremowa Reti Fusion Mask odżywia i zapewnia relaksujący masaż, a algowa Ani Age Algae Mask ułatwia wyciszenie skóry oraz wtłoczenie substancji aktywnych. W myśl zasady, że im szybciej zaczniemy dbać o zachowanie pięknej, jędrnej, młodej skóry, tym bardziej spektakularne będą efekty, warto taką kurację zastosować nie tylko w pielęgnacji cery dojrzałej ale i również w przypadku profilaktyki anti aging.

 

Wskazania do zabiegu:
  • cera 30+
  • przebarwienia
  • fotostarzenie
  • zmarszczki
  • profilaktyka przeciwstarzeniowa

 

Istnieją dwie wersje zabiegowe:

z mikrodermabrazją cena: 150zł.

z kwasem glikolowym cena: 180zł.