ZABIEG WITASFERY C SELVERT

indeks

Zabieg z witaminą C pobudza naprawę skóry i stymuluje odnowę komórkową,rozpromienia skórę. Stymuluje tworzenie się nowego kolagenu, wspomaga działanie
odmładzające.

Regulując funkcjonowanie melanocytów, poprawia pigmentację ( działa na przebarwienia )

Neutralizując wolne rodniki, zwalcza fotostarzenie,przeciwstarzeniowy.Biologiczna foto-ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Przeciwdziała procesom zapalnym skóry w przypadku poparzeń. Pomaga w gojeniu się ran.

Opóźnianie procesu starzenia się skóry, przyspieszanego różnymi uwarunkowaniami środowiskowymi (promieniowanie UV, itd.), stanowi jedno z największych wyzwań dla nauki kosmetycznej. Proces ten nasila utlenianie się komórek skóry. Osłabia ich działanie i niesie ze sobą powstawanie typowych oznak starzenia się: zmarszczki, utratę napięcia i jędrności, zwiotczenie, itd.

Do procesu utleniania przyczyniają się wolne rodniki, bardzo reaktywne molekuły, które ingerują w naturalne procesy, zakłócając je i spowalniając oraz  powodując obumieranie komórek. Opóźnianie działania wolnych rodników pomaga spowolnić proces starzenia.

Natura posiada szereg molekuł dla ochrony żywej tkanki przed uszkodzeniami, które mogą powodować wolne rodniki. Jedną z takich substancji o bardzo skutecznym działaniu jest witamina C.

Składniki:

– Wyciag z pomarańczy:

Owoc ten jest bogaty w olejki aromatyczne,flawonoidy i kwasy organiczne.Głównym składnikiem olejku aromatycznego jest limonen substancja ta działa jako przeciw-utleniacz i rozjaśniacz.Flawonoidy neutralizują wolne rodniki hamując ich reakcje,które sa główną przyczyną starzenia.Kwasy organiczne (AHA)  które działają w warstwie rogowej,przez co redukują spójność korneocytów.

– Fosforan askorbylu magnezowego (MAP):

MAP, sól magnezowa monofosforanu kwasu askorbinowego to najszerzej stosowana w świecie kosmetycznym pochodna witaminy C ponieważ łączy wszystkie działania kosmetyczne witaminy C z dobrą stabilnoscią i doskonałą przenikalnością.

– Dzika róża:

Główna zaleta tego krzewu leży w nadzwyczajnej ilości witaminy C znajdującej się w jej owocach.Działa jak środek depigmentacyjny,który regeneruje skórę i posiada działanie przeciw-utleniajace.

Cena: 250 zł.