MedArt Frx

Laser MedArt® znajduje zastosowanie w wielu zabiegach dermatologii estetycznej, jak m.in. resurfacing skóry, fotouszkodzenia, brak elastyczności, usuwanie blizn, znamion, brodawek, włókniaków starczych czy kłykcin płaskich.

Zabiegi łagodnie odmładzające skórę i tradycyjne zabiegi resurfacingu skóry laserem MedArt® FRx™ przeprowadzane są z wykorzystaniem skanera MedArt® 458, który równomiernie dystrybuuje energię na obszarach zabiegowych o powierzchni ponad 10×10 mm, omijając niewielkie obszary skórne, dzięki czemu skóra goi się szybciej. Szerokość impulsu lasera waha się od 2 do 7µs i obejmuje plamki zabiegowe od 1,25 do 1,66 mm. Połączenie tych parametrów skutkuje stopniowym pojawianiem się rezultatów oraz skróceniem czasu rekonwalescencji. Wszystkie parametry pracy skanera mogą być dowolnie konfigurowane, co pozwala na ich elastyczne i dokładne dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jak wynika z przeprowadzonych badań histologicznych głębokość penetracji przy standardowych ustawieniach mocy 12 W oraz szerokości 5 µs wynosi 500 µs. Zależnie od ustawionych parametrów współczynnik pokrycia wynosi od 7 do 20%.

Przeciwwskazania do zabiegu
 • ciąża
 • cukrzyca
 • świeża opalenizna (należy poprzestać opalania na dwa tygodnie przed zabiegiem)
 • skóra przyciemniona samoopalaczem (należy poprzestać stosowania na dwa tygodnie przed zabiegiem)
 • terapia doustna retinoidami (Roaccutan, Accutan), izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin), lub sterydami
 • zioła: dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa (należy odstawić na 3 tyg. przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne
 • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze (opryszczka)
 • nowotwory skóry
 • fotodermatozy
 • przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, AZS, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
 • okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia
 • okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)
 • pilingi chemiczne (należy poprzestać na 2 tyg. przed zabiegiem)
 • tendencja do tworzenia się bliznowców
 • blizny przerosłe i keloidy
Okres powrotu do normalnego trybu życia
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego. Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawia się powierzchowny cienki, ale rozległy strup na powierzchni skóry, który przez kolejne 4 – 5 dni ulega stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji i odbudowie.

b_119_180_16777215_00_images_przed.jpg b_322_180_16777215_00_images_zabieg.jpg

Przed zabiegiem                W trakcie zabiegu

b_119_180_16777215_00_images_dzie2.jpg b_119_180_16777215_00_images_dzie2b.jpg b_101_180_16777215_00_images_dzie4.JPG b_111_180_16777215_00_images_dzie4b.JPG

Dwa dni po                                                         Cztery dni po zabiegu
Zalecenia przed zabiegiem
Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno opalać się na słońcu, w solarium, oraz przyciemniać skóry samoopalaczem. Jak również na okres dwóch tygodni nie należy wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i pilingi chemiczne. Należy również odstawić kremy z retinoidami i kwasami.
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu należy smarować skórę przez 7-10 dni łagodzącym kremem (Cicalfat, Zinalfat, Cicaplast Baume B5, Sensicure) kilka razy dziennie, aż do całkowitego złuszczenia strupa. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu strupa można zacząć stosować kremy natłuszczające i nawilżające (Cetaphil MD, Terproline, Lipobase) i stopniowo powracać do swojej ulubionej pielęgnacji. Poza tym należy stosować dodatkowo na dzień kremy z filtrami (50SPF) przeciwsłonecznymi przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosenno-letnich.
 
1.praca lasera do 30 min.250 zł
2.mały włókniakok. 50 zł
3.duży włókniakok. 100 zł
4.powierzchnia ciała 10cm./10cm.600 zł