jak dbać o skórę zimą

Jak zadbać o skórę w okresie zimowym?

Okres zimowy wydaje się być jednym z najtrudniejszych dla skóry, gdyż jest ona narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz częste zmiany temperatury. Z drugiej strony jest to doskonały moment, aby zacząć stosować bardziej intensywną pielęgnację, nastawioną na regenerację oraz zdecydować się na zabiegi, których wykonanie było niemożliwe w okresie wiosenno-jesiennym, ze względu na silne promienie słoneczne. Medycyna estetyczna może być doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich pań, które chcą w pełni wykorzystać możliwości jakie niesie ze sobą zima. W jaki sposób najlepiej zadbać o swoją skórę w tym czasie?

Moc peelingów kwasowych

Zima to doskonały okres, aby zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem kwasów. Latem wiele gabinetów rezygnuje z ich wykonywania lub oferuje wyłącznie najdelikatniejsze opcje, z uwagi na reakcję w jaką wchodzą tego typu substancje ze słońcem. W tym wypadku konieczna byłaby bardzo silna i regularna ochrona przed promieniami w postaci kremów, jednak wiele osób wciąż zapomina o tej kwestii. Terapia kwasami przynosi świetne efekty i pozwala pozbyć się wielu problemów, związanych chociażby z trądzikiem czy przebarwieniami. Doskonale radzi sobie również z ograniczaniem produkcji sebum i spłycaniem drobnych zmarszczek. Kwasy pobudzają skórę do odnowy i prowadzą do jej złuszczenia. Medycyna estetyczna w naszym gabinecie ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Dostępne są różne rodzaje kwasów, które wykazują określone działanie, dlatego najlepiej skonsultować tę kwestię z pracownikiem gabinetu, w którym będziemy wykonywać zabieg.

Kuracja odmładzająca retinolem

Retinol to nic innego jak witamina A, która wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe. Bardzo często występuje w różnego rodzaju kosmetykach, jednak najczęściej w dosyć niskim stężeniu. Decydując się na jego aplikację w profesjonalnym gabinecie, możemy liczyć nie tylko na mocniejsze działanie, a co za tym idzie szybsze i lepsze efekty, ale również na bezpieczną formę podania. Nasz gabinet to gwarancja prawidłowo wykonanego zabiegu, dopasowanego charakterem do potrzeb danej skóry. Dlaczego retinol najlepiej stosować w okresie zimowym? Gdyż podobnie jak kwasy, wchodzi w reakcję ze słońcem. Efekty jego zastosowania widać już po pierwszej aplikacji. Skóra staje się wygładzona, zostaje usunięty martwy naskórek oraz dochodzi do odbudowania włókien kolagenu. Dodatkowo, możemy liczyć na poprawę nawilżenia, napięcia, a także zmniejszenie objawów trądziku oraz przebarwień.

Jak zadbać o skórę w domu?

Pielęgnacja zimowa, którą wykonujemy codziennie w warunkach domowych, powinna być nastawiona przede wszystkim na odżywienie skóry. Istotne jest także jej natłuszczenie, gdyż w tym czasie istnieje duże ryzyko wysuszenia. Warto zainwestować w dobry krem regenerująco-odżywczy, który zapobiegnie utracie wody oraz pomoże nam utrzymać równowagę hydrolipidową. Jeśli dotychczas nie stosowałyśmy pielęgnacji warstwowej, warto w tym czasie przekonać się do używania olejów, na które nakładamy wcześniej wspomniany krem. Będą one odpowiednie nawet do skóry tłustej i mieszanej, gdyż dzięki dostarczeniu odpowiedniej ilości lipidów, organizm dostanie sygnał iż może ograniczyć produkcję sebum.

Pomimo tego, iż wydaje się nam, że wraz z odejściem lata możemy zrezygnować z ochrony przeciwsłonecznej, w okresie zimowym również należy stosować tego typu kremy. Wbrew pozorom, promienie przenikają w naszą skórę nawet w pochmurne dni, a ponadto zimą nie brakuje słonecznych poranków i popołudni. Jest to także obowiązkowy element pielęgnacji podczas wyjazdów na narty czy snowboard.