— Zabieg masażu kobido


Masaż kobido


Kobido to sztuka masażu, która jest niepowtarzalna i należy do najstarszych na świecie. To wyjątkowy rytuał, opierający się na ściśle określonych regułach i oznacza "Starożytną drogę do piękna". Masaż kobido to niezwykła złożoność i intensywność technik manualnych, przez co oddziaływuje nie tylko na powierzchnię skóry ale także na głębsze jej warstwy oraz mięśnie. 

Ta najbardziej zaawansowana japońska forma masażu sprawia, że podczas jej trwania jest możliwość zarówno zrelaksowania się, jak i intensywnej i głebokiej pracy mającej na celu stymulować skórę i produkcję składników skóry, by osiągnąć najważniejszy cel jakim jest poprawa napięcia skóry. Masaż Kobido nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy i to jeden z jego głównych efektów, ale dodatkowo oczyszcza on skórę usuwając martwe komórki, zanieczyszczenia i toksyny oraz stymuluje metabolizm komórkowy wpĺywając na regenerację skóry. Ten japoński masaż oprócz cudownego wpływu na sķórę posiada także aspekty zdrowotne: niweluje nadmierne napięcie w okolicy szyi i klatki piersiowej, łagodzi bóle głowy oraz walczy ze stresem.

 

Zarezerwuj termin zabiegu!

Jak działa masaż?


Działanie masażu kobido na twarz jak i na cały organizm jest ściśle związane z etapami z jakich się składa. Masaż rozpoczyna się od stymulacji tkanek głębokich, które usuwają napięcia mięśniowe i przygotowują tkanki do dalszych etapów. Ponadto następuje pobudzenie krążenia krwi w celu ich odżywienia oraz regeneracji. W kolejnym etapie następuje relaksacja i odprężenie całego organizmu. Ma to na celu pozbycie się złych emocji, które zaburzają równowagę organizmu i jego prawidłowe funkcjonowanie. 

Następnie wykonywany jest drenaż limfatyczny, który oczyszcza okolicę twarzy z toksyn i produktów przemiany materii oraz zastojów limfatycznych, pozwala to zredukować obrzęki w tym obszarze oraz umozliwić lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek. Tak przygotowana twarz pozwala na wykonanie wlaściwej fazy masażu kobido czyli modelowania. Następuje stymulacja metabolizmu komórkowego oraz pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie następuje przebudowa i zagęszczenie struktur skóry wywołując efekt liftingu i odmłodzenia skóry. Ostatnim etapem jest akupresura, ktorej zadaniem jest pobudzenie nerwów na twarzy co wpływa na ciało i powoduje przywrócenie równowagi energetycznej organizmu.

Przebieg masażu


Zabieg rozpoczyna się od wywiadu oraz wykluczenia przeciwwskazań do masażu, a także wykonania demakijażu. Następnie określona zostaje kondycja skóry pacjenta oraz wskazania do masażu kobido. Masaż rozpoczyna się od powolnych ale zdecydowanych i głebokich ruchów. Następnie przystępuje się do mocniejszych i szybszych ruchów. 

Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich obszarów twarzy. Masażysta rozciąga skórę, faluje ją i może lekko szczypać. Kolejnym krokiem jest drenaż limfatyczny podczas, którego ruchy wykonywane są zgodnie z przepływem limfy i w kierunku węzłów chłonnych. Później kosmetolog przechodzi do właściwej fazy masażu jaką jest lifting, podczas którego skupia się na skórze oraz mięśniach twarzy, wykonując intensywne, złożone ruchy. Na zakończenie masażu wykonywana jest akupresura, czyli uciskane są określone punkty na twarzy oraz wygładzanie.

 

Liczba zabiegów


W celu uzyskania efektu liftingu należy wykonać serię ok 6 masaży w odstępach tygodniowych. 

Następnie, aby podtrzymać efekt zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego raz w miesiącu. Masaż kobido jako forma rekaksacji lub jako zabieg bankietowy może być wykonany również jednorazowo.

 
 

Efekty masażu


Pierwsze efekty wygładzenia skóry widoczne są po pierwszym zabiegu i utrzymują się około 3 dni. Taki efekt bankietowy można wykorzystać przed ważnym wydarzeniem, skóra będzie gładka i wyglądać na wypoczętą. 

Widoczne i trwałe efekty pojawiają się po 4-5 zabiegu. Skóra nabiera zdrowego kolorytu, staje się bardziej jędrna, drobne zmarszczki ulegają wypłyceniu, a obrzęki znikają. Masaż kobido to także rodzaj profilaktyki aby zachować młody wygląd na dłużej.

 
 

— Wskazania


  • poprawa jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu

  • wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz bruzd

  • zniwelowanie cieni oraz opuchlizny w okolicy oczu

  • modelowanie owalu twarzy

  • likwidacja drugiego podbródka

  • ulga w bólu, który jest wywołany napięciami mięśniowymi

  • wsparcie w leczeniu bruksizmu

  • potrzeba relaksu, odprężenia i regeneracji

    — Przeciwskazania


    Przeciwwskazania bezwzględne:

    • aktywne stany zapalne objawiające się gorączką,
    • uszkodzenia ciągłości skóry i rany na twarzy,
    • migreny i bóle głowy o nieznanym pochodzeniu,
    • wysokie ciśnienie tętnicze,
    • świeża ekstrakcja zęba (należy odczekać około 2 tygodni),
    • implant zęba (należy odczekać 2 miesiące)
    • zagrożona ciąża,
    • ropne zmiany skórne na twarzy (w tym trądzikowe),
    • skóra naczynkowa,
    • świeże blizny,
    • siniaki,
    • zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy ok. 2—3 miesiące, botox 2 tygodnie, nici liftingujące 6 miesięcy).