— Zabieg makijażu permanentnego


Makijaż permanentny


Makijaż permanentny brwi, nazywany również mikropigmentacją, jest to zabieg, dzięki któremu uzyskujemy efekt przypominający tradycyjny makijaż, ale jest trwały i utrzymuje się przez długi czas. Dodatkowo umożliwia on skorygowanie kształtu brwi w przypadku, gdy znacznie różnią się od siebie. Bardzo ważne jest, aby makijaż wykonać w harmonii z rysami twarzy, dlatego należy dokładnie dobrać barwę, odcień oraz intensywność pigmentacji. 

W Sarahline pracujemy metodą ombre. Jest to najbardziej naturalna metoda. Polega na cieniowaniu, stopniowym przejściu od ciemniejszego do jaśniejszego koloru, co daje naturalny i piękny efekt. Dzięki mikropigmentacji, brwi  wyglądają pięknie przez całą dobę, zaoszczędza się czas przy codziennym makijażu oraz zyskuje idealny rysunek. Nasza Linergistka Natalia Kurek, została przeszkolona u Międzynarodowej Mistrzyni Makijażu Permanantnego w Kategorii Master Brows PMU Gold 2019. 

 

 

Zarezerwuj termin zabiegu!

Jak wygląda zabieg?


Każdy zabieg rozpoczyna się szczegółową konsultacją z kosmetologiem podczas, której wykluczya się  przeciwwskazania oraz omawia się oczekiwania klienta odnośnie kształtu i koloru. Następnie wykonywany jest rysunek wstępny, gdy klientka go zaakceptuje rozpoczyna się mikropigmentacja. 

Skóra wokół brwi jest dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Dbałość o sterylność pracy i bezpieczeństwo klientów jest bardzo ważne. Makijaż permanentny wykonuje się jednorazową igłą, która otwarta jest przy kliencie. Zabieg wykonywany jest na sprzęcie wysokiej jakości, aby zabieg przebiegał komfortowo i był delikatny, co wpływa również na gojenie się brwi po zabiegu. Pigmenty użyte podczas zabiegu produkowane są zgodnie z przepisami UE jako produkty medyczne, w sterylnych warunkach.

 

Jak przygotować się do zabiegu?


Już na kilka dni przed wykonaniem makijażu permanentnego warto zadbać o nawilżenie skóry w miejscu podanego zabiegowi. Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy odstawić wszystkie ciężkie produkty do brwi, np. pomady, cienie, kredki itp. Nie należy wykonywać henny i laminacji brwi minimum 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem makijażu permanentnego brwi. Warto także zapuścić włoski aby można było w pełni dopasować odpowiedni kształt łuku brwiowego.

Należy pamiętać o tym aby na około tydzień przed planowanym zabiegiem zrezygnować z opalania twarzy, oraz aby podczas zabiegu skóra nie była mocno opalona. W dniu zabiegu nie przyjmować aspiryny. Na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem, należy odstawić stosowanie kwasów oraz preparatów z retinolem. Należy zapoznać się również z resztą przeciwwskazań do zabiegu, które znajdują się w regulaminie zapisów.

Po zabiegu


Pielęgnacja po zabiegu wykonanego makijażu permanentnego jest istotną kwestią pięknego wygojenia, dlatego należy stosować się do wszystkich zaleceń specjalisty. Bardzo ważnym elementem tego procesu jest dbanie o higienę miejsca pigmentacji. Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest ciemniejszy, intensywniejszy a skóra może być zaczerwieniona i jest to naturalny proces po zabiegowy, którym nie należy się przejmować. Jeśli jest to pigmentacja ust a występują skłonności do opryszczki, należy skonsultować stosowanie „Heviran” ze specjalistą.

 

  •  W 1 dniu po zabiegu makijaż jest najbardziej intensywny, należy przemywać okolice miejsca pigmentacji czystą wodą, najlepiej przegotowaną lub destylowaną.
  •  2-3 dni po zabiegu możesz odczuwać lekkie ściągnięcie okolicy pigmentowanej.
  • W 4 dzień po zabiegu makijaż zaczyna się łuszczyć, możesz zacząć nawilżać pigmentację preparatem zalecanym przez specjalistę, maksymalnie 2 razy dziennie. Na oczyszczone miejsce za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż cienką warstwę produktu. WAŻNE! Nie natłuszczać i nie nakładać zbyt dużej ilości preparatu. Przemywaj go wodą 2 razy dziennie, tak aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka.
  • 5-7 dzień po zabiegu proszę się nie przejmować gdy będzie widoczna różnica w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się na skórze.
  • Między 7 a 9 dniem strupek powinien już zejść ze skóry, jeśli znajdują się na niej pozostałości, nadal nawilżaj miejsce preparatem do pielęgnacji z pomocą patyczka kosmetycznego Kolor będzie się wzmacniał nawet do 8 tygodni! Dlatego dopigmentowanie jest możliwe dopiero po upływie przynajmniej 5 tygodni od wykonania zabiegu.
 

Na co uważać


NIE NALEŻY drapać, naruszać świeżego makijażu permanentnego. Pamiętaj o zachowaniu higieny i nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji.

  1. Podczas gojenia unikaj : solarium, słońca, sauny, basenu. Nie drap strupków. Drapanie może spowodować powstanie blizny, pozwól aby makijaż sam się wygoił.
  2. Dbaj o wykonany makijaż według zaleceń specjalisty. Nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru zapigmentowanego.
  3. Przemywanie po zabiegu makijażu permanentnego brwi w pierwszych dniach jest bardzo ważne! Nie pozwól aby na brwiach powstał gruby strupek. Myj brwi z włosem i pod włos. Nie wklepuj osocza tylko dokładnie je zmyj.
  4. Nie spożywaj alkoholu podczas gojenia, w przypadku pigmentacji ust unikaj ostrych, słonych, kwaśnych i barwiących potraw.
  5. W przypadku pigmentacji powiek, nie należy stosować żadnych odżywek oraz nie wykonywać zabiegów kosmetycznych takich jak : lifting, aplikacja sztucznych rzęs etc.

W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad efekt końcowy może być nie zadowalający, mogą wystąpić odbarwienia lub makijaż może się nie przyjąć.

 

Ja pielęgnować skórę po wygojeniu?


Należy pamiętać, że każda ingerencja w miejsce wykonanego makijażu permanentnego powoduje krótsze utrzymanie się barwnika. Makijaż należy chronić przed mocnym opalanie- krem z filtrem oraz przed mocnymi peelingami.

— Przeciwskazania


Przeciwwskazania bezwzględne:

  • Aktywny nowotwór (pigmentacja dopiero 5 lat po zakończonym leczeniu),
  • Reakcje alergiczne na pigment i znieczulenie,
  • Zapalenie wirusowe (np. żółtaczka, zapalenia wątroby, HIV i AIDS),
  • • Skóra z tendencjami do keloidów i blizn,
  • Łuszczyca,
  • Zaawansowana, nieustabilizowana cukrzyca,
  • Anomalie skórne w miejscach pigmentowanych (znamiona, brodawki),
  • Czynna opryszczka,
  • Zaawansowana choroba tarczycy,
  • Henna
    (wykonana w przeddzień zabiegu),
  • Epilepsja.

Przeciwwskazania czasowe:

  • Ciąża i okres laktacji
    (w tym czasie w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które mają znaczący wpływ na osadzanie się pigmentu. Mogą wystąpić przebarwienia w miejscu, w którym została wykonana pigmentacja),
  • Przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, świadczących o stanie zapalnym organizmu
    (należy odczekać 4 tygodnie od dnia odstawienia leków),
  • Leki zawierające retinoidy – pochodne wit. A np. Izotek, Adapalen, Tazaroten, itp.
    (należy odczekać 6 miesięcy – pigmentacja podczas kuracji retinoidami grozi poważnymi komplikacjami związanymi z bliznami oraz ciężkim uszkodzeniem skóry),
  • Świeża opalenizna
    (należy odczekać 4 tygodnie po intensywnym opalaniu),
  • Interwencja chirurga plastycznego w okolicy twarzy
    (należy odczekać 2 miesiące),
  • Botox
    (należy odczekać 3 tygodnie),
  • Osłabienie odporności, opryszczka, choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
    (należy odczekać 4 tygodnie),

Przeciwwskazania wymagające zgody lekarza:

  • Choroby związane z krzepliwością krwi, hemofilia, zakrzepica itp(intensywne krwawienie wypłukuje aplikowany pigment),

  • Cukrzyca typu II (ryzyko niegojących się ran, co spowoduje utratę pigmentu),

  • Choroby serca (np. przyjmowanie leku Acard – sprzedawany bez recepty, mocno rozrzedzający krew),

  • Zaburzenia psychiczne, przyjmowanie leków psychotropowych, nasennych, antydepresantów,

  • Choroby autoimmunologiczne RZS, sklerodermia, choroby tarczycy, bielactwo, łysienie plackowate (pigment utrzymuje się do około 8 miesięcy., przechodzi w chłodne odcienie),

  • Choroby skóry (np. trądzik zwykły, pokrzywki, atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry).