Medycyna Estetyczna

Doktor Dorota LipińskaDoktor Dorota Lipińska - Specjalista Medycyny estetycznej

Doktor Dorota Lipińska w 1991r. uzyskała Dyplom Lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Po studiach pracowała jako anestezjolog, w specjalizującym się w urazach wielonarządowych, Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskała I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Po kilku latach podjęła pracę dla firm farmaceutycznych, gdzie ponad 10 lat pracowała na stanowiskach menadżerskich. Przez cały okres współpracy z firmami farmaceutycznymi główny nacisk w swoich działaniach kładła na edukację lekarzy. Na początku roku 2003 otrzymała propozycję pracy jako kierownik produktu i sprzedaży w firmie zajmującej się toksyną botulinową. W ten sposób rozpoczęła działalność w obszarze medycyny estetycznej. Jej praca opierała się głównie na prowadzeniu szkoleń dla lekarzy, w zakresie stosowania toksyny botulinowej w celach estetycznych.

Profesjonalista w dziedzinie medycyny estetycznej w Gliwicach

Zdobyte w tym czasie wiedza i doświadczenie skłoniły ją do podjęcia decyzji, by całkowicie zająć się medycyną estetyczną w Gliwicach i od 2004 roku rozpoczęła indywidualną praktykę lekarską.

Mając do czynienia z pacjentami prezentującymi różny stopień zaawansowania objawów starzenia się, zaczęły nurtować ją pytania na temat mechanizmów starzenia się i możliwości zahamowania go lub wręcz eliminacji przyczyn. Podjęła zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, które ukończyła w 2008 roku z certyfikatem uzyskania specjalizacji w tym zakresie. Przez cały czas jej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej w Gliwicach, jest zapraszana do prowadzenia szkoleń praktycznych dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jest też wykładowcą oraz prowadzi warsztaty z technik iniekcyjnych na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale pogłębia swoją wiedzę i doskonali swoją technikę bazując na najnowszych osiągnięciach i badaniach prezentowanych na najważniejszych pod względem merytorycznym kongresach międzynawowych, w których regularnie uczestniczy.

Medycyna estetyczna Gliwice – dostępne zabiegi

Toksyna botulinowa | Kwas hialuronowy | Sculptra | Nici liftingujące PDO | Nici liftingujące z haczykami | Lipoliza Aqualyx