— Zabieg masażu balijskiego
Masaż relaksacyjny całego ciała
Masaż balijski to masaż inspirowany tradycjami z Królestwa Syjamu. To połączenie delikatnego rozciągania pochodzącego z tradycyjnego masażu Tajskiego oraz ruchów głęboko wygładzających. Masaż zwiększa ruchomość stawów i zapewnia głęboki relaks. Zabiegowi towarzyszy cudowny zapach wody z Syjamu oraz intensywnie odżywiający balsam z orzechów tropikalnych.
Woda stworzona została przez francuskiego perfumiarza, który inspirował się świętymi zapachami Królestwa Syjamu, łącząc w niej zapach bergamotki oraz drzewa gwajakowego i cedrowego. Rozpylone w powietrzu cytrusowe i drzewne aromaty otulają ciało przywracając harmonię między ciałem i umysłem. Balsam natomiast to idealne dla skóry połączenie olejku z orzechów tamanu i tungu molukański, oleju kokosowego oraz wosku pszczelego. Oleje nie tylko mają cudowne właściwości odżywcze, nawilżające oraz uelastyczniające skórę, ale także nadają skórze piękny, egzotyczny zapach. Masaż balijski to niezwykły rytuał i wyjątkowa podróż dla zmysłów.
Jak działa masaż?
Masaż balijski inspirowany jest ruchem tajskim. Ruchy rozciągające zwiększają ruchomość w stawach oraz pomagają usunąć napięcia mięśniowe, a głębokie ruchy wygładzające poprawiają cyrkulację krwi i limfy oraz wspomagają usuwanie toksyn z organizmu.
Zostaje przywrócony prawidłowy przepływ energii, a ciało odzyskuje swoją elastyczność. Relaksujący efekt masażu balijskiego uspokaja umysł i przywraca dobre samopoczucie zarowno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Masaż dodatkowo pielęgnuje skórę, głeboko nawilża i wygładza dzięki niezwykłym olejom z orzechów tropikalnych zawartych w balsamie do masażu.
Przebieg masażu
Masaż rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem w celu określenia wskazań i wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Następnie pacjent przygotowuje się do zabiegu odsłania całe ciało, zakłada bieliznę jednorazową, zdejmuje biżuterię oraz wszystko co mogłoby zaburzać płynność masażu, a na koniec kładzie na łóżko do masażu i okrywa się ręcznikiem. Masażysta myje i dezynfekuje ręce.
Pierwsze ruchy powitalne masażysta wykonuje gdy klient jest przykryty ręcznikiem. Następnie aplikuje balsam do masażu na daną partię ciała, którą będzie opracowywał. Terapeuta odkrywa i masuje kolejno każdą partię ciała, a po jej ukończeniu okrywa spowrotem ręcznikiem, by jak najdłużej zachować uczucie rozgrzania oraz zapewnić poczucie komfortu i intymności osobie masowanej. Kolejny etap zabiegu polega na rozciąganiu szyi specjalną techniką. Na zakończenie zabiegu wykonywane są ruchy pożegnalne również na okrytym ręcznikiem ciele. Po zakończonym zabiegu pacjent powinien odpocząć kilka minut, a następnie może się ubrać.
Liczba zabiegów
Masaż balijski może być wykonywany raz lub dwa razy w tygodniu oraz w stałych odstępach czasu w zależności od potrzeb. Może być również przeprowadzony jednorazowo, wtedy kiedy występuje potrzeba odprężenia i odpoczynku.
Jak się przygotować
Masaż nie wymaga żadnego przygotowania ze strony klienta. W gabinecie są przygotowane dla niego potrzebne do masażu ręczniki oraz bielizna jednorazowa, a także preparaty do masażu. Jest również możliwość skorzystania z prysznicu zarówno przed jak i po masażu.
— Wskazania
zmęczenie psychiczne i fizyczne
bóle mięśniowe, stawowe
bóle kręgosłupa
bóle głowy
bezsenność
nerwica i stany lękowe
obniżony nastrój
każda inna potrzeba relaksu i odprężenia
— Przeciwskazania
- stany chorobowe z wysoką gorączką,
- krwotok lub skłonności do krwotoków,
- ostre stany zapalne,
- przerwanie ciągłości skóry w miejscu masażu,
- niedawne złamania, skręcenia i zwichnięcia;
- zmiany dermatologiczne, jak np. egzema, łuszczyca, owrzodzenia, wypryski,
- choroby krwi, np. hemofilia,
- choroby zakaźne,
- łamliwość kości,
- tętniaki,
- niewyrównane wady serca,
- zaawansowana miażdżyca,
- świeże zakrzepy,
- zapalenie żył,
- choroby wrzodowe z krwawieniem,
- żylaki podudzi i ud,
- ciąża (I i III trymestr),
- nowotwór.