— Zabieg laserem Unison
Laser Unison
UNISON to lider wśród urządzeń przeznaczonych do jednoczesnej redukcji cellulitu i poprawy jędrności skóry. To rewolucyjne połączenie dwóch nowoczesnych i skutecznych technologii: radiofrekwencji oraz fali akustycznej. Unison to jedyne i wyjątkowe urządzenie przeznaczone dla każdego, kto chciałby w sposób szybki i nieinwazyjny wpłynąć na wszystkie niedoskonałości skóry. Unison pozwala zredukować cellulit oraz lokalną tkankę tłuszczową, poprawić elastyczność skóry, pobudzić metabolizm organizmu oraz mikrocyrkulację krwi.
Zastosowane technologie w trakcie krótkiego zabiegu dostarczają do tkanek w tym samym czasie energię cieplną i mechaniczną zapewniając widoczne i trwałe rezultaty, które można zobaczyć i poczuć niemal już po pierwszym zabiegu.
Co to jest patent ROBODERM?
Unison to innowacyjne urządzenie łączące dwie technologie: monopolarną falę radiową oraz ukierunkowaną falę akustyczną. Monopolarne działanie falii radiowej pozwala docierać do 4 cm wgłąb co sprawia, że wpływa na wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną.
Radiofrekwencja podgrzewa skórę nawet od 45 do 55 stopni Celsjusza co oddziaływuje na intensywną przebudowę kolagenu. Ponadto efekt termiczny zwiększa mikrocyrkulację krwi w efekcie czego dochodzi do poprawy ukrwienia, dotlenienia i odżywienia tkanek. Poprawia się także metabolizm komórkowy, co ułatwia usuwanie toksyn i metabolitów. Zogniskowana fala uderzeniowa oddziałowuje na tkanki w postaci rozchodzących się fal mechanicznych. Powoduje to: rozluźnienie kompleksów lipidowych, zniekształcenie i uszkodzenie adipocytów, przyspieszając w nich proces lipolizy oraz zahamowanie ich różnicowania.
Zsynchronizowane dostarczanie energii cieplnej i mechanicznej powoduje strukturalne zmiany w tkance, przyspiesza usuwanie tłuszczu i toksyn, skóra staje się bardziej gładka i elastyczna.
Dla kogo jest zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem oraz ustalenia jaki obszar ciała będzie poddany zabiegowi.
Podczas jednej serii zabiegów można pracować na maksymalnie dwóch obszarach ciała, a w czasie pojedyńczego zabiegu nie dłużej niż 40 min.
Następnie kosmetolog przykleja na skórę i podłącza elektrodę bierną oraz aplikuje na obszar poddawany zabiegowi specjalny preparat przewodzący prąd i ułatwiający poślizg głowicy po skórze.
Podczas trwania zabiegu nie powstają dolegliwości bólowe, a jedynie silny bodziec uderzeniowy może powodować chwilowy, niewielki dyskomfort i uczucie wibracji, a radiofrekwencja intensywne ale nie parzące ciepło. Ponadto może pojawić się uczucie lekkiego mrowienia, swędzenia, a czasem pieczenia. Po zabiegu okolica poddawana zabiegowi, może być wyraźnie zaczerwieniona i lekko ucieplona. Jest to normalna reakcja wywołana przyspieszeniem krążenia krwi.
Przebieg zabiegu
Zabieg rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem oraz ustalenia jaki obszar ciała będzie poddany zabiegowi.
Podczas jednej serii zabiegów można pracować na maksymalnie dwóch obszarach ciała, a w czasie pojedyńczego zabiegu nie dłużej niż 40 min.
Następnie kosmetolog przykleja na skórę i podłącza elektrodę bierną oraz aplikuje na obszar poddawany zabiegowi specjalny preparat przewodzący prąd i ułatwiający poślizg głowicy po skórze.
Podczas trwania zabiegu nie powstają dolegliwości bólowe, a jedynie silny bodziec uderzeniowy może powodować chwilowy, niewielki dyskomfort i uczucie wibracji,
a radiofrekwencja intensywne ale nie parzące ciepło. Ponadto może pojawić się uczucie lekkiego mrowienia, swędzenia, a czasem pieczenia. Po zabiegu okolica poddawana zabiegowi, może być wyraźnie zaczerwieniona i lekko ucieplona. Jest to normalna reakcja wywołana przyspieszeniem krążenia krwi.
Po zabiegu
Przeprowadzony zabieg nie ogranicza pacjenta w codziennych czynnościach.
Ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, aby wspomóc pracę nerek w odprowadzaniu produktów przemiany materii i toksyn.
Istotny jest także niewielki wysiłek fizyczny lub deficyt kaloryczny, by uwolnione do krwiobiegu kwasy tłuszczowe zostały zmetabolizowane przez organizm, a nie na powrót wbudowane w tkankę tłuszczową.
Efekty:
Po pierwszym zabiegu skóra w dotyku staje się gładsza i bardziej sprężysta. Po serii zabiegów następuje wyraźna redukcja cellulitu oraz zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, a skóra wiotka staje się wyraźnie napięta i elastyczna. Poprawia się praca układu limfatycznego, a organizm ulega detoksykacji.
Ilość zabiegów
Zaleca się wykonać serię 6 zabiegów przeprowadzanych w tygodniowych odstępach czasu. Po zakończonej serii zabiegowej kolejną można wykonać dopiero po upływie 3 miesięcy.
— Wskazania
cellulit
miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
utrata elastyczności skóry
wiotkość i brak jędrności skóry
nierówna powierzchnia skóry (np. po zabiegach lipolizy, liposukcji)
nagromadzenie produktów przemiany materii
obrzęki tłuszczowe i limfatyczne
zaburzenia metabolizmu
nieprawidłowe krążenie limfy
— Przeciwskazania
Przeciwwskazania bezwzględne:
- ostre i przewlekłe stany zapalne,
- ostra neuralgia i radikulopatia,
- skłonności apopsychiczne oraz zaburzenia psychiczne,
- niewydolność krążenia,
- zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
- choroby krwi,
- leczenie glikokortykosteroidami,
- stany gorączkowe,
- choroby nerek lub wątroby,
- metalowe implanty,
- obecność stymulatora serca - rozrusznik serca,
- pacjenci w trakcie radioterapii,
- polineuropatia,
- ciąża,
- wyraźne obrzęki, wodobrzusze, wysięki,
ryzyko krwawienia - miesiączka, krwawiące tkanki, wrzody trawienne, - zaburzenia czucia,
- poważna niewydolność obwodowych naczyń tętniczych,
- gruźlica,
- zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica żylna (albo ich podejrzenie),
- zakrzepica,
- choroby nowotworowe,
- zdekompensowane choroby układu, sercowo-naczyniowego,
- utraty świadomości,
- epilepsja,
- stosowanie na piersi, szyję i głowę,
- spożywanie alkoholu 24 godziny przed zabiegiem.