— Zabieg stymulatorami tkankowymi
Stymulatory
Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej, zawierające składniki aktywne pobudzające fibroblasty między innymi do produkcji kolagenu i elastyny. Skład takich stymulatorów opiera się często na bazie aminokwasów, kwasu l-polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, a także kwasu hialuronowego.
Zabiegi stymulatorów tkankowych są skuteczną opcją dla osób z różnymi problemami skórnymi i oczekiwaniami estetycznymi, pomagając im uzyskac zdrowszą, bardziej jędrną i młodszą skórę. W związku z tym, iż na rynku dostępne są różne rodzaje produktów o odmiennym mechanizmie działania, każda procedura dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta.
Efekty tkankowe
Celem stymulatorów tkankowych jest odnowa i biorestrukturyzacja skóry, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości i gęstości skóry i jej ujędrnienie. Istotną kwestią jest fakt, iż zabiegi nie przynoszą efektów wolumetrycznych, czyli nie zmieniają rysów twarzy pacjenta, a rezultaty są subtelne i naturalne.
Dla kogo zabiegi?
Zabiegi stymulatorów tkankowych są dla osób z oznakami starzenia się skóry, utratą jędrności, cienką i wiotką skórą, a także dla osób poczukujących naturalnych metod odmładzania.
Przebieg zabiegu
Pierwszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym kosmetologiem, który oceni stan skóry pacjenta, omówi jego oczekiwania oraz zaleci odpowiedni rodzaj preparatu. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry, jej zdezynfekowanie oraz ewentualne zastosowanie znieczuelnia, aby zapewnić maksymalny komfort pacjenta. Kosmetolog może następnie zastosować preparat stymulujący, który zawiera aktywne składniki mające na celu pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze, a w konsekwencji pubudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Krokiem kończącym procerudę jest nałożenie kremu z filtrem SPF.
Zalecenia pozabiegowe
Pierwszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym kosmetologiem, który oceni stan skóry pacjenta, omówi jego oczekiwania oraz zaleci odpowiedni rodzaj preparatu. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry, jej zdezynfekowanie oraz ewentualne zastosowanie znieczuelnia, aby zapewnić maksymalny komfort pacjenta.
Kosmetolog może następnie zastosować preparat stymulujący, który zawiera aktywne składniki mające na celu pobudzenie procesów regeneracyjnych w skórze, a w konsekwencji pubudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Krokiem kończącym procerudę jest nałożenie kremu z filtrem SPF.
— Wskazania
objawy starzenia się skóry tj. zmarszczki, utrata owalu i gęstości skóry
blizny
nadmierne wypadanie włosów
poprawa kolorytu skóry
przywrócenie nawilżenia
— Przeciwskazania
Przeciwwskazania bezwzględne:
- ciąża i okres karmienia piersią
- aktywne infekcje skóry tj. trądzik czy opryszczka
- stany zapalne skóry tj. atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca
- skłonność do bliznowców
- skłonność do reakcji alergicznych
- choroby autoimmunoligczne
- cukrzyca